AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenimizden Türkülerin Hikayeleri Kitabı

İlçemiz Süleyman Bursalı Sağlık Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmenimiz, tiyatrocu Yusuf Eren’in ilk kitabı Türkülerimizin Hikâyeleri yayımlandı.
Öğretmenimizden Türkülerin Hikayeleri Kitabı

TÜRKÜLERİMİZİN HİKÂYELERİ ÇIKTI

İlçemiz Süleyman Bursalı Sağlık Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmenimiz tiyatrocu Yusuf Eren’in ilk kitabı Türkülerimizin Hikâyeleri yayımlandı.

Eren "İçerisinde yöremiz türkülerinin hikâyelerinin de bulunduğu kitabı okurken sürekli söyleyip, dinlediğimiz türkülerin ardındaki yaşanmışlıklara da bir pencere açacak, hasretin, sıla, yar, ana-baba özleminin damarlarınızda dolaştığını hissedecek, çoğu sayfada gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.

Bin Destandır Çanakkale ve Aşkı Anlamak- Hz. Mevlana adlı tiyatro eserlerini yazarak sahneye taşıyan ve bu seferde türkülerin merak edilen hikâyelerini anlatan Eren

 

"Nasip olursa en kısa zamanda Taşova’da tiyatro tadında, sazlı sözlü bir söyleşi yapmak istiyorum. Yurdun çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen programlardan ziyade görev yaptığım Taşova’nın sıcak insanlarıyla aynı ortamı solumak beni daha fazla heyecanlandıracaktır" dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.