AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Anıtı´na çelenk sunumuyla başlayan törenlerde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Müftülük Konferans Salonunda devam eden törenlerde yaptığı  açılış konuşmasında "Dünyanın en kutsal mesleği olan Öğretmenliği icra etmekteyiz hep birlikte. Ne kadar gurur duysak azdır. Öğretmenlik aynı zamanda peygamber mesleğidir, bu bağlamda baktığımızda bir ilahi meslektir. Çünkü yüce Allah ilk insana bilmediğini öğretendir.  Yine Kur-an da “oku” emri ilahisini bugün günümüzde yerine getiren okuyan ve okutan öğretmenlerdir. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal, bir gaye ve bir hizmet mesleğidir. Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyor, hayatını kaybeden öğretmenlerimize de Allahtan Rahmet diliyorum" dedi.

Kaymakam Emin Kaymak "Öğretmenlik mesleği hem imparatorluk döneminde hem de Cumhuriyetimizin kuruluş döneminde ülkemizin kalkınma hamlesi için çok önemli vazifeler ifa eden kıymetli meslektaşlarınızı yetiştirmiştir. Tüm meslek gurupları açısından öğretmenliğin halk arasında saygınlığını koruması bu yüksek fedakârlıkların önemli olduğu herkesçe bilinmektedir. Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum" dedi.

Mesleğe yeni başlayan genç öğretmelerin yemin etmesinden sonra şiirlerin okunması düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi  ve müzik dinletisi ile program sona erdi.

Programa Kaymakam Emin Kaymak, Cumhuriyet Savcısı Ziya Burak Gürgah, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Alper Soner Serin, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Emniyet Müdürü İlhan Sönmez, kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.