AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üç Okulumuz Beyaz Bayrak Aldı

İlçemizden Özkan Ağış İlkokulu, Alpaslan İlkokulu ve Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.
Üç Okulumuz Beyaz Bayrak Aldı

Amasya’da 30 Taşova’da 3 Okul Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile başlatılan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Amasya il genelinde ödül almaya hak kazanan otuz okula sertifika ve beyaz bayrakları verildi.

İlçemizden Özkan Ağış İlkokulu, Alpaslan İlkokulu ve Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

Amasya Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunması ile başladı.

Vali Vekili İrfan Demiröz “Okullarımızda fiziksel dönüşümle birlikte zihinsel dönüşümü de gerçekleştirmeliyiz. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yapacağı çalışmalarda sivil toplum kuruluşluları, okul aile birlikleri ve velilerle etkileşim içerisinde olması gerekir. Bu şekilde ilimiz genelinde bütün okullarda temiz ve belli standartları yakalayan ortamlar oluşturabiliriz. Bu çalışmaları öğrencilere yönelik konferanslarla da destekleyebilir ve onların da farkındalığını arttırabiliriz. Beyaz Bayrak uygulaması, okullarımız ve idarecilerimiz için de bir teşvik niteliğindedir. Bu proje ile öğrencilerimizin ortak kullanım alanlarını ne şekilde kullanmaları gerektiğini öğreneceklerdir. Projeyle okullarımızın genel fiziki düzeni, sınıflar, öğretmen odaları ve bahçe düzeni bir standarda kavuşacaktır. İlimizin eğitimi için büyük önem arz eden bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Halk Sağlığı Müdürü Öner Nergiz ve Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş proje hakkında bilgiler verdi.

Amasya Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri müzik sunumu yaptı, daha sonra il genelinde Beyaz Bayrak almaya hak kazanan otuz okul idarecilerine sertifika ve beyaz bayrakları verildi.

Program, Amasya Türk Telekom Bilişim Lisesine protokol üyeler ve öğrenciler tarafından Beyaz Bayrak çekilmesi ile sona erdi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.