AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS Öncesi Sınava Girecek Öğrencilere Seminer Verildi

Tüm yurtta 24 Mart 2013 Pazar günü yapılacak olan YGS öncesi sınava girecek olan öğrencilerin "Sınav kaygısını giderme, sınav motivasyonunu artırma, sınav öncesi ve sınav esnasında neler yapmaları gerektiği, hakkında 22/03/2013 günü bir seminer verildi.
YGS Öncesi Sınava Girecek Öğrencilere Seminer Verildi

YGS Öncesi Öğrencilere Seminer Verildi

Tüm yurtta 24 Mart 2013 Pazar günü yapılacak olan YGS öncesi sınava girecek olan öğrencilerin "Sınav kaygısını giderme, sınav motivasyonunu artırma, sınav öncesi ve sınav esnasında neler yapmaları gerektiği, hakkında 22/03/2013 günü bir seminer verildi.

Belediye Düğün Salonunda düzenlenen seminerde Taşova Kaymakamımız Sayın Engin Uysal "Bu Pazar günü yaptığınız çalışmaların karşılığını alacağınız bir gün. Bizim amacımız, gireceğiniz sınavda emeğinizi zayi olmasın. Sınav esnasında bazı konulara dikkat etmezseniz, emeğinizin bir kısmı zayi olabilir. Aklınızdaki çalışmışlığınız ne ise kağıda o dökülsün, sonuca yansısın istiyoruz." dedi.

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Araştırma Görevlisi Gökçe Çokamay, YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) öncesi öğrencilere slayt gösterimi eşliğinde “Kendinize güvenin, çevrenizin olumsuz söylemlerini dikkate almayın, sınav esnasında kendinizi rahatlatın, çok fazla stres sizi olumsuz etkiler, her sınava giren kişilerde belli bir oranda stres ve heyecan olmalıdır. Sınav gecesi normal yaşantınızdaki gibi olun, çok erken uyumayın, herhangi bir arkadaşınızla farklı bir konuda konuşabilirsiniz veya farklı konusu olan bir film izleyerek kafanızı dağıtabilirsiniz." dedi.

Taşova Lisesi Rehber Öğretmeni Mevlüt Pürtaş "Aylardır hazırlandığınız bir sınava gireceksiniz, sınav öncesi ben hiç çalışmamışım aklımda hiçbir şey yok demeyin, o soru geldiğinde cevabı neyse aklınıza o gelir. Sınavda ilk önce bildiğiniz soruları cevaplayın, süreyi sonuna kadar kullanın ve bilmediğiniz soruları kesinlikle cevaplamayın” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.