AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde düzenlenen törenlerle kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde düzenlenen törenlerle kutlandı

İlk tören Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile yapıldı.

Kutlama töreni eski Tekel meydanında, Kaymakamımız Kudret Kurnaz’ın öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, günün önemini belirten yaptığı konuşmada "Bugün burada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95.yılını kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı dolayısı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır. Son yıllarda sadece ülkemizde değil dünyanın değişik yörelerinden gelen çocukların ülkemizdeki bayrama katıldıklarını görüyoruz ve bu bir şenlik halinde geçmektedir. Bu anlamlı gün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak hediye edilmiştir. Dünyanın başka hiçbir yerinde çocuklara hediye edilmiş başka bir bayram yoktur. Cumhuriytimizin en önemli kuruluş felsefesi olan Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir ifadesi bugün tam manası ile ifadesini bulmuştur. Çünkü milli iradenin hakim olmadığı yerde güçlü ülkelerden güçlü toplumlardan söz edemeyiz. Eğer milli irade hakimse o ülke ancak o zaman güçlü bir ülke olur, o zaman dünyada sözü dinlenen bir ülke haline gelir" dedi.

Program Cumhuriyet Ortaokulu mehteran takımı gösterisi, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterileri, karate gösterileri ve geçit töreni ile sona erdi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.