AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günümüzü Kutladık

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günümüzü Kutladık

24 Kasım Öğretmenler Günümüzü Kutladık

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törenlerde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Müftülük Konferans Salonundaki programa Kaymakamımız Sayın Kudret Kurnaz, Cumhuriyet Savcısı Ziya Burak Gürgah, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, emekli öğretmenlerimiz ve çalışan öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

"Sizler toplumu imar eden dolayısı ile bir ülkenin geleceğini imar eden mimarlarsınız" diyen Kaymakamımız Sayın Kudret Kurnaz "Sevgili öğretmenlerim, hepinizin öğretmenler gününüzü kutluyorum. Çocukların otorite olarak tanıdığı anne ve babadan sonra ikinci kişi siz öğretmenlerisiniz. Hatta o kadar değerlisiniz ki bazen öğrenciler bir ikileme düştüğü zaman anne babalarını değil siz öğretmenlerinin sözünü dinliyor. Sizler okuyan öğrencilerin, bireylerin hayatında çok önemli insanlarsınız. Sizler toplumu imar eden, dolayısı ile bir ülkenin geleceğini imar eden mimarlarsınız. Eğer bu imar faaliyetini iyi yaparsanız ülkenin geleceği kurtuluşa, refaha ermiş olacaktır” dedi.

"Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, insanlar arasında hoşgörünün simgesisiniz" diyen  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, “Öğretmen, öğrencilerinin üzerine bir anne, bir baba şefkatiyle titreyendir. Kendini öğrencilerine adayan, gömleğinin düğmesi açılınca ilikleyen, alnı terleyince mendiliyle kurulayan, ayağına taş dokunsa acısını yüreğinde hisseden, onunla ağlayan, onunla gülen, ondan önce üzülendir. Kısacası öğretmen Yunus’ta gönül, Karacaoğlan’da sevdadır. Mehmet Akif’te yürek, Köroğlu’nda mertliktir. Dadaloğlu’nda cesaret, Atatürk’te bilimsel düşünme, Aşık Veysel’de tüm Anadolu’dur.

Sizler sevgi elçilerisiniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, insanlar arasında hoşgörünün simgesisiniz, en güzel örnek ve vazgeçilmez modelsiniz. Sizler dünyanın en güzide insanlarısınız” dedi.

Program, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizin yemin etmesi, yeni emekli olan öğretmenlerimize hizmet şeref belgelerinin verilmesi, yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi, şiirlerin okunması ve öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo sunumu ile sona erdi.

 

 

------------------------------------------------------

>>haber fotoğraf albumü>>

>>taşova haber fotoğraf arşivi ve fotoğraf indirilmesi>>

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.