AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerimize Tablet Bilgisayar Dağıttık

İlçemiz Anadolu Lisesinde öğretmen ve 10. Sınıf öğrencilerimize tablet bilgisayar dağıttık.
Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerimize Tablet Bilgisayar Dağıttık

Anadolu Lisesi´nde Öğretmen ve Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

İlçemiz Anadolu Lisesinde öğretmen ve 10. Sınıf öğrencilerimize tablet bilgisayar dağıttık.

Okul konferans salonunda düzenlenen törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer,

“Eğitimde FATİH Projesi kapsamında Anadolu Lisemize verilmiş olan Tablet Bilgisayar Setlerinin dağıtımı için toplanmış bulunuyoruz.

Fatih Projesi, ´Fırsatları Arttırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi´ olarak adlandırılmaktadır. Açılımından da anlaşılacağı üzere eğitimde teknolojiyi geliştirme, bilgiye ulaşma ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlama konusunda atılmış önemli bir adımdır. Çok kapsamlı ve dünya ölçeğinde olan Fatih Projesi bir donanım projesidir. Oyun aracı değildir.

Bugün sizlere dağıtımını yapacağımız Tablet Bilgisayarlar ise Proje amacını gerçekleştirmek için kullanılan araçlardan sadece bir tanesidir. Siz öğrencilerden beklenilen, elinizdeki tablet bilgisayarlarla eğitsel oyunlar, multimedia içerikler, interaktif videolar, grafikler, ses efektleri ve simülasyonlarla öğrenmelerinizi keyifli hale getirerek eğitsel gelişiminizi olumlu yönde desteklemenizdir.

Bu proje uzun soluklu bir çalışmanın sonucudur. Bilgi ve teknoloji çağında bizi en iyi şekilde temsil edecek olan geleceğimizin teminatı gençlerimizin yetişmelerine büyük katkılar sağlayacaktır" dedi.

Anadolu Lisesinde 10. Sınıflarda yüz öğrenci ile yirmi dokuz öğretmenimize tablet bilgisayarları İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, Şube Müdürlerimiz Ahmet Ergün, Hamit Yıldırım ve okul yöneticilerimiz tarafından dağıtımı yapıldı.

------------------------------------------------------

>>haber fotoğraf albumü>>

>>taşova haber fotoğraf arşivi ve fotoğraf indirilmesi>>

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.