AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Yolcusu Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

"Taşova Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Engelli Sağlık Hizmetleri Projesi"
Avrupa Yolcusu Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Avrupa Yolcusu Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

"Engelli Sağlık Hizmetleri Projesi"

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Engelli Sağlık Hizmetleri Alanında Mesleki Gelişimin Desteklenmesi projesi kapsamında Hollanda ve Çek Cumhuriyetine gidecek Taşova Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü, öğretmen ve öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer’i ziyaret etti.

Bu tür faaliyetlerin eğitim öğretim alanında ve insanların kendilerini geliştirmesi için önemli bir fırsat olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer:

"Şanslı Öğrencilersiniz. Gittiğiniz yerde bilgi ve becerinizi geliştirin. Bir şeyler öğrenin, günlük izlenimlerinizi not alın. Orada eğitim nasıl, öğretmen öğrenci ilişkileri nasıldır. Öğrenme tekniklerini inceleyin .Özgüvenli olun. Türkiye sağlıkta çok iyidir. Orada farklı ortamlarla karşılaşabilirisiniz. Yabancı dilinizi geliştirmeniz için bir fırsat olabilir. İyi arkadaşlıklar kurunuz. Belki ileride yurt dışında okumanız gerekebilir. Başarılar diliyorum. Ülkemize layık bir şekilde gidin ve gelin. Hepinize hayırlı yolculuklar  diliyorum" dedi.

Okul Müdürü Fatih Ocak, proje ile ilgili bilgi vererek "Ortak olarak katılacağımız yurt dışı meslek projemize okulumuzdan  5 öğrenci ve 3 öğretmen katılacaktır. Türkiye Ulusal Ajansının tarafımıza değer bulduğu bu destek sayesinde, katılımcılarımız, 21 gün boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katılarak alanlarında unutulmaz anlar yaşayacaklardır.

Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilecek olan mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağlayacaklardır" dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.