AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ders Ücreti Karşılığı Öğretmenlik Başvurusu Açıldı

İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı okul ve kurumlarda öğretmen eksikliği nedeniyle ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılacaktır. Başvurular internet üzerinden (duyurular sekmesinden) alınacak olup, başvuru ekranı duyurular sekmesinde açılmıştır.
Ders Ücreti Karşılığı Öğretmenlik Başvurusu Açıldı

Ders Ücreti Karşılığı Öğretmenlik İçin Kimler Başvurabilir?

Ders ücreti karşılığı öğretmenlik için aranan şartlar asil öğretmenlik için aranan şartlarla aynıdır. Ancak öğretmen sayısının yetersiz olması halinde öğretmen olmayan ancak yükseköğrenim görmüş kişilere de ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılabilir. (657 sayılı Kanunun 89. Maddesi: “Her derecedeki eğitim ve öğretim kurumları ile üniversite ve akademi (Askeri akademiler dahil), okul kurs veya yaygın eğitim yapan kurumlarda vb. kuruluşlarda öğretmen veya öğretim üyesi bulunmaması halinde öğretmenlere, öğretim üyelerine veya diğer memurlara veyahut açıktan atanacaklara ücret ile ek ders görevi verilebilir.”)

Müracaatlar internet üzerinden alınacağından müdürlüğümüze gelmeniz ve başvuru sırasında herhangi bir belge ibraz etmeniz gerekmeyecektir.

Okulların ihtiyacı ve sizin başvuru şartlarınızla birlikte değerlendirilerek sizinle iletişime geçilecektir. Başvuru sonunda size görev verildiği taktirde aşağıdaki belgeler tamamlanarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeniz gerekecek, belgelerinizin tam olması durumunda görevlendirmeniz yapılacaktır.

Müracaat İçin Gerekli Belgeler

1. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi.

2. Nüfuz cüzdanı fotokopisi.

3. Sabıka kaydı.

4. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

5. Emekli öğretmen ise emekli kimlik kartı fotokopisi.

6. 2 adet vesikalık fotoğraf

7. Sağlık raporu

8. Varsa sahip olduğu formasyon, sertifika ve diğer belgeler.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.