AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dört Okulumuza Beyaz Bayrak Verildi

İlçemizde dört okula Beyaz Bayrak, bir okula da Beslenme Dostu sertifikası verildi.
Dört Okulumuza Beyaz Bayrak Verildi

Dört Okulumuza Beyaz Bayrak Verildi

İlçemizde dört okula Beyaz Bayrak, bir okula da Beslenme Dostu sertifikası verildi.

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul" projesi kapsamında sertifika almaya hak kazanan okullara sertifikaları Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde düzenlenen törenle verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer törende yaptığı konuşmada:

"Çocuklarımız fiziki, biyolojik ve sosyal çevreden önemli boyutlarda etkilenen büyük bir grubu oluşturuyor. Anaokulundan lise son sınıfa kadar, eğitimin içinde olan çocuklarımız hayatlarının belirli bir kısmını okullarda geçirdiğinden; okul içi ve çevresinde olumsuz yönde öğrencilerimizi etkileyebilen etmenlerin artması çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Çocuklarımızı eğitirken daha temiz ortamlarda olmalarına ve hijyen kurallarına dikkat edeceğiz.

Biz, tüm okullarımızın Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul programlarına katılmalarını hedefliyoruz.

Bu hedefimizi gerçekleştirmede emek veren tüm personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, Sağlık Grup Başkanı Dr. Yeliz Üstün ve Taşova Devlet Hastanesi Müdürü İsa Akgül tarafından Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Ortaokulu, Çaydibi Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulu´na beyaz bayrak;

Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi´ne ise beslenme dostu sertifikası verildi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.