AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu Açılışı Yapıldı

Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu Açılışı Yapıldı

25-09-2018 

 

Hayırsever iş adamı Fuat Bursalı tarafından annesi adına yaptırdığı Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu Hizmet binası düzenlen bir törenle açılışı yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması istiklal marşının okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Milleti ile beraber kazandığını milleti ile beraber paylaştığı ve eğitim alanında sürekli olarak hayır işledikleri için hayırsever Bursalı ailesine teşekkür ediyorum diyen  Amasya valisi Dr.Osman Varol

“Milli Eğitimde ulaştığımız noktayı dünyadaki diğer gelişmiş ülkelerle karşılaştırdığımızda çok iyi bir noktadayız. Bugün fiziksel imkanlar açısından,eğitim materyerleri ve eğitim kadrosu açısından baktığımızda dünyanın gelişmiş ülkelerinin bir çoğunun önünde bir çoğu ile de aynı seviyeye geldik.Eğitimin içine ahlakı koymamız gerekir buradaki en büyük eksikliğimiz budur.Devletimiz ve hayırsever iş adamlarımız ve yetenekli öğretmenlerimizle birlikte her şeyimiz hazır.Bu tablonun içerisinden dünyaca çapında bir başarı çıkarma zamanı geldi.Hayırsever ailenin yaptığı hayırlardan bu güne kadar ve bundan sonrada faydalanacak olanlar adına Bursalı ailesine teşekkür ediyorum”dedi.

 “Hayırsever iş adamı Fuat Bursalı

“Bu eğitim kurumumuzda topluma örnek olacak ahlaklı İslam alimlerinin yetişmesini hedefliyorum.Ahlak İslamiyet’in temelini oluşturmaktadır.Ahlaklı toplumlar refah seviyesi yüksek toplumlardır.Çocuklarımıza küçük yaşta ahlakı tesis etmediğimiz sürece namaz kılıp hırsızlık yapan,oruç tutup yalan söyleyen,hacca gidip tefecilik yapan,kelimeyi şahadet getirip insan öldüren ve haram kazanım zekat veren bir Müslüman yetişir.Ben ahlaklı ve temiz toplum istiyorum.Bu okulda yetişeceklerden bunu istiyorum.Rahmetli annem dört oğlundan  bir tanesinin  hafız olmasını isterdi.Bizler hafız olamadık ama senin adına hafızlar yetiştirecek bir okulun oldu ne mutlu sana” dedi.

Bugün Taşova’da çok özel ve güzel bir günü yaşıyoruz diyen AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez

“Eğitimde ideal sistemi bulmak için bir çok arayışlara girdik.Eğitim sisteminde ideal sistemi bulmak çok kolay değil.Çünkü eğitim sisteminin paydaşları çok büyüdü.Velilerinde işin işine girmesi ile bu rakam seksen iki milyonu buldu.Herkes bu işin muhatabı oldu bu sebeple ideal sistemde biraz zorlanacağız.Önceden de ilçemize bir okul kazandırmış bugünde devam eden  hayırsever iş adamımıza teşekkür ediyor,ilimiz ve ilçemiz adına bu hayırlara devam etmesini temenni ediyorum”dedi.

Program plaket ve hediyelerin verilmesinden sonra protokol tarafından Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu açılışı yapılarak okulun gezilmesi ile sona erdi.

Açılış programına Vali Dr. Osman Varol Amasya milletvekili Hasan Çilez, İşadamı Fuat Bursalı, Metin Bursalı, Dr. Mithat Bursalı, Nihat Bursalı, ile Bursalı ailesinin yakınları,, Göynücek Kaymakamı ve Taşova Kaymakam Vekili Mustafa Gürbüz, önceki ilçemiz Kaymakamı ve Gökçeada Kaymakamı Kudret Kurnaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Adalet ve Kalkınma Partisi Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, İl ve ilçe protokol üyeleri, okulun yapımında manevi emeği bulunan İl Genel Meclisi üyesi Gönül Hayati Özkan, Dr. Ferhat Günaydın, Sivil toplum kuruluşları başkanları, öğrenciler, öğretmenler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldılar.

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.