AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı

Taşova Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisi ve belge dağıtım töreni düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı

Taşova Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisi ve belge dağıtım töreni düzenlendi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Taşova HEM Müdürü Mithat Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında “Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki, Sosyal Kültürel ve Okuma Yazma olmak üzere değişik alanlarda kurslar düzenleyerek bireylerin meslek edinmelerini, sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirmelerini ve okuryazar olmayan vatandaşlarımızı okuryazar olmalarını sağlamak üzere onların eğitimlerine katkı sağlamaktadır.

Merkezimiz, bu dönemde 39 Adet Mesleki Kurs, 25 Adet Sosyal Kültürel Kurs, 8 Adet Okuma Yazma Kursu olmak üzere toplam 72 Adet Kurs düzenlemiştir.

Bugün İtibariyle kurslarımızın 58 tanesi sona ermiş olup; 14 Adet kursumuz halen devam etmektedir. Bu kurslara toplam 1676 Kursiyer katılmış olup, (Ortaöğrenime Hazırlık ve YGS kursları) hariç, sona eren kurslarda başarılı olan 661 kursiyer Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanmıştır. Yine yaz döneminde talepler doğrultusunda kısa süreli kurs ve seminerler yapmayı planlıyoruz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer “Tabi ilk bakışta bir sergi gibi görünse de aslında bir kültürel etkinliktir. Biz biliyoruz ki kültür aynı zamanda nesilden nesile aktarılması gereken bir unsurdur. Bir Milletin Millet olduğunu gösteren en önemli unsur kültürdür. Kültür dediğimizde din birliği, dil birliği, örf ve adetlerimiz, gelenek göreneklerimizdir. Nesilden nesile aktarılan bu unsurlar bizim millet olduğumuzu gösteren en büyük göstergedir” dedi.

Program saz ve gitar kursiyerlerinin müzik sunumu, belge dağıtımı ve protokolün sergiyi açması ile sona erdi.

Programa Garnizon komutanı üsteğmen Alper Soner Serin, Belediye Başkan Vekili Mehmet Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, Amasya Halk Eğitimi Müdürü Alaattin Turna, Emniyet Müdürü İlhan Sönmez, Göynücek Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Asil,İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ercan Öker, Selami Nabi Erdogan, Yasin Kılınç, Taşova Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hamit Akkoyunlu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Dayıbaş, Kütüphane Şefi Mina Sayan ve kursiyerler katıldı.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.