AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İdareci ve Öğretmenlere EBA İçerik Kullanım Semineri Verildi

İlçemizde Fatih Projesinin içerik bileşenlerinden olan EBA (Eğitim Bilişim Ağı), düzenlenen bilgilendirme toplantısı ile okul idarecileri ve öğretmenlere tanıtıldı.
İdareci ve Öğretmenlere EBA İçerik Kullanım Semineri Verildi

İdareci ve Öğretmenlere EBA İçerik Kullanım Semineri Verildi

İlçemizde Fatih Projesinin içerik bileşenlerinden olan EBA (Eğitim Bilişim Ağı), düzenlenen bilgilendirme toplantısı ile okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimize tanıtıldı.

İlçemiz merkez ve köylerinde eğitim veren öğretmen ve idarecilerin katıldığı, Müftülük konferans salonunda gerçekleştirilen toplantı, saat 08.30-10.00 saatleri arası ilçe merkezinde görev yapan öğretmenlere, saat 10.15. 11.30 saatleri arası köy öğretmenlerine, iki bölüm halinde yapıldı. 

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eğitmenlerinden Oya Bayrak, EBA hakkında bilgiler verdi.

EBA’ın Fatih Projesinin bileşenlerinden olduğunu belirten Bayrak, projenin içeriğini ve sistemin çalışma şeklini anlattı.

EBA sistemini bütün eğitimci ve öğrencilerin kullanabildiğine dikkat çeken Bayrak “Sistemde e-kitaptan, kurslara, konu anlatımlarına ve videolara kadar aranılan her şey var. Öğrenci ve öğretmenlerimiz için büyük bir kaynak, deyim yerindeyse dijital kütüphane.

Bu program öğrencilerin herhangi bir kaynak kitaba hiç gerek duymadan çok rahat ihtiyaçlarını görebilecekleri bir bilişim ağı olmakla birlikte, interaktif bir şekilde herkes de mevcut olabilecek. Ben özellikle arkadaşlardan şunu istirham ediyorum, eğer mümkünse bu sistemi tam anlamaya ve bunu eğitim uygulamaları içerisinde aktif bir şekilde uygulamaya gayret etsinler. Öğretmen ve öğrenci başarısı bizim için çok önemlidir” dedi.

Fatih Projesinin bileşenlerinden olan EBA sistemine kullanıcılar kendi şifreleriyle girerek yararlanabiliyor” diye konuştu.

Bilgilendirme toplantısına katılan idareci ve öğretmenlerimiz sistemin kendileri için büyük bir kaynak olduğunu belirterek Oya Bayrak’a teşekkür ettiler.

------------------------------------------------------

>>haber fotoğraf albumü>>

>>taşova haber fotoğraf arşivi ve fotoğraf indirilmesi>>

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.