AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Güneş Müdürlerimizle

Amasya Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Güneş Taşova Öğretmenevinde ilçe genelinde bulunan lise ve ortaokul müdürlerimizle bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Güneş Müdürlerimizle

Amasya Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Güneş Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Amasya Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Güneş Taşova Öğretmenevinde ilçe genelinde bulunan lise ve ortaokul müdürlerimiz ile bir araya geldi.

Eğitim öğretim yılının ikinci dönemine bu hafta başı ile başlamış bulunmaktayız. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve diğer çalışanlarımıza başarılar diliyorum diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Güneş “Bugün sizleri Bakanlığın bizlere sunduğu bir çalışma ve birde ARGE grubumuzun yıllardan beri yaptığı çalışma ve bu çalışmayı nasıl kullanabiliriz bu konularda bilgilendireceğiz.

Biz iller arası, ilçeler arası ve okullar arası sıralamayı görmek amacında değiliz. Buradaki amacımız her okul geçtiğimiz yıl ne durumda imiş, şu an ne durumda veya bu yıl ne durumdayız, önümüzdeki yıl ne bekliyoruz, kendi durumumuza ışık tutmaktır.

Biz kesinlikle şunu demiyoruz neden şu okul şu okuldan daha geri kaldı, böyle bir mesajımız ve bakış açımız yok. Bu okullarımız neden ileride, neden geride kaldığından ziyade bundan sonra neler yapacak.

Önümüzdeki yıl şunu okullara soracağız geçtiğimiz yıl Türkçe başarınız yüzde altmış imiş, bu sene elli beş olmuş; matematik yüzde elli iken bu yıl yüzde kırk beş olmuş; bu düşüş nerden kaynaklanıyor; ya da arttıysa bu güzel başarıyı nasıl elde ettik, diye soracağız. Her öğretmen kendinden sorumlu, her okul kendinden sorumlu olarak bu çalışmalardan istifade etmesini istiyoruz, amacımız bu.

Özellikle şunu belirtmek istiyorum; bunu sormamız insanları rencide etmek veya baskı yapmak değil, varsa bir eksiğimiz bu eksikliğimiz nerden kaynaklanıyor, onu tespit edeceğiz ve ona göre bir çalışma yapmamız lazım. Bir güzellik de varsa bunu başka okullarla paylaşacağız" dedi.

 

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, Amasya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçıvan, Şube Müdürü Bilal Eken, Taşova Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ahmet Ergün ve okul müdürlerimiz katıldı.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.