AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftamızı Törenle Kutladık

İlçemizde İlköğretim Haftası düzenlenen törenle kutlandı.
İlköğretim Haftamızı Törenle Kutladık

İlköğretim Haftamızı Törenle Kutladık

İlçemizde İlköğretim Haftası düzenlenen törenle kutlandı.

Atatürk anıtı önündeki törenin ardından Cumhuriyet Ortaokulu´nda düzenlenen programa Kaymakam Kudret Kurnaz, Garnizon Komutanı Üsteğmen Özgün Deniz Gezici, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer "Geleceğin teminatı olan yavrularımıza vatan millet sevgisini anlatmak ve geleceğimizi kurtarmak adına onlara ulus bilincini, bayrak sevgisini kazandırmak için tekrar okullarımızdayız" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer sözlerine şöyle devam etti:

"Bizler yaklaşık olarak beş yüz eğitim çalışanımız öğretmen, idareci ve memurlarımız ile hepimiz bu ailenin ferdiyiz.

Taşova’da beş bin öğrencimiz ve yirmi yedi okulumuzla 2016-2017 eğitim öğretim yılına hazırız.

İlçemizden sekizinci sınıf öğrencilerimizden dört yüz sekizi TEOG Sınavları sonucu çeşitli okullara yerleştiler. Lise son sınıf öğrencilerimizden ise kırk öğrencimiz dört yıllık, yüz yirmi öğrencimiz ise iki yıllık üniversiteleri kazanarak başarılı bir eğitim öğretim yılını geride bıraktık.

Çocuklarımıza çok iyi matematik, fen, sosyal ve Türkçe öğretebiliriz ancak vatan, millet, bayrak ve din sevgisini öğretemezsek o zaman hiçbir şey öğretmemiş oluruz.

Bizim kırmızı çizgimiz vatan ve millet sevgisi olsun. Öğrencilerimiz tabiî ki diğer dersleri de öğrenecekler, ülkemizin gelişmesi için o bilgilere de ihtiyacımız var. Özellikle üzerinde durmamız gereken husus vatan ve millet sevgisidir" dedi.

Program halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve sekizinci sınıfların birinci sınıf öğrencilerine çiçek vermesi ile sona erdi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.