AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlandı

İlçemizde ilköğretim haftası düzenlenen törenle kutlandı.
İlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası Kutlandı

İlçemizde ilköğretim haftası düzenlenen törenle kutlandı.

Atatürk anıtı önünde düzenlenen törende Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çelenginin konulması, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı´mızın okunması ile program sona erdi.

Atatürk Ortaokulunda düzenlenen programa Kaymakamımız Kudret Kurnaz, Garnizon Komutanı Üsteğmen Mustafa Kemal  Akcan, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, kurum müdürleri öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaymakamımız Sayın Kudret Kurnaz “İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarım başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Tümer “İlçemizde beş adet lisemizde Fatih Projesi kapsamında çağın gerektirdiği modern eğitimlerimiz devam etmektedir. 2014-2015 eğitim öğretim yılında sekizinci sınıf öğrencilerimizin girdiği TEOG sınavında (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında) yüzde doksan oranında başarı elde edilmiştir. Bu öğrencilerimizin kırk tanesi fen liselerini, on bir öğrencimiz sosyal bilimler liselerini, kırk beş öğrencimiz sağlık meslek liselerini, diğer öğrencilerimiz de anadolu liselerini kazanmışlardır” dedi.

Program, şiirlerin okunması ve sekizinci sınıf öğrencilerinin anasınıfı öğrencilerine çiçek vermesi ile sona erdi.

------------------------------------------------------

>>haber fotoğraf albumü>>

>>taşova haber fotoğraf arşivi ve fotoğraf indirilmesi>>

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.