AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim haftası kutlandı

İlçemizde ilköğretim haftası, düzenlenen törenlerle kutlandı.  
İlköğretim haftası kutlandı

İlköğretim haftası kutlandı

İlçemizde ilköğretim haftası, düzenlenen törenlerle kutlandı.

Atatürk anıtı önündeki törenin ardından Cumhuriyet İlkokulu öğretmen ve öğrencileri Kaymakam Kudret Kurnaz’ı İlköğretim haftası dolayısı ile makamında ziyaret etti.

Şehit Adem Sezgin Yatılı Bölge okulunda devam eden  programa Kaymakam Kudret Kurnaz,  Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Askerlik Şube Başkanı üsteğmen Murat Semiz, Jandarma Komutanı Teğmen Ömer Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Yeni eğitim öğretim yılına yaklaşık 400 öğretmen ve 4 bin 500 öğrencimizle başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer,

“Yaz dönemi boyunca bütün okullarımızda yeni eğitim öğretime sorunsuz bir şekilde başlamak için hazırlık yaparak okullarımızı hazır hale getirdik.

Geçtiğimiz yıl bizim açımızdan başarılı bir oldu. Geçen yıl 8. Sınıftan 438 öğrencimiz liselere yerleştirme sınavına girdiler ve 48 öğrencimiz fen liselerine, 12 öğrenci sosyal bilimler lisesi, 109 öğrencimiz Anadolu lisesi, 179 öğrencimiz ise meslek liseleri ve diğer okullara yerleştiler. Bu yıl liselerde yerleşme sınavları sonucu en başarılı yılımızı görmüş olduk.

Ülke genelinde 620 pilot okulda uygulamaya başlayacak 5. Sınıflarımızda yabancı dil ağırlıklı uygulamaya ilçemizden bu yıl Cumhuriyet, Atatürk, İmam Hatip, Çaydibi ve Belevi ortaokullarımızda uygulanacak ve bu okullarımızda 15 saat yabancı dil eğitimi verilecek.

Okullarımızda son yıllarda birçok teknolojik yenilikler oldu. Ancak eğitim öğretimin  en önemli unsuru insan kaynağıdır. Bütün bu yeniliklerin yanında biz kendimizi geliştiremez ayak uyduramasak bu yapılan yeniliklerin pek bir önemi kalmıyor.

Bizler sorumluluk ve omuzlarımızda ki ağırlığın farkındayız. İnşallah hep beraber  bu işin öznesi olan bizler  işimizi sevgi ile, sevda ile yapmamız gerekir ancak böyle başarılı olabiliriz” dedi.

Program halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve sekizinci sınıfların birinci sınıf öğrencilerine çiçek vermesi ile sona erdi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.