AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklâl Marşı´nı ve Mehmet Akif Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 26 Şubat 2013 günü İlçemiz okul Öncesi ve İlkokul öğrencileri arasında İstiklal Marşı, Ortaokul ile Lise öğrencileri arasında ise Mehmet Akif Ersoy şiirlerini ezbere güzel okuma yarışması yapıldı.
İstiklâl Marşı´nı ve Mehmet Akif Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

İSTİKLAL MARŞI´NI VE MEHMET AKİF ERSOY ŞİİRLERİNİ EZBERE GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 26 Şubat 2013 günü İlçemiz okul Öncesi ve İlkokul öğrencileri arasında İstiklal Marşı, Ortaokul ile Lise öğrencileri arasında ise Mehmet Akif Ersoy şiirlerini ezbere güzel okuma yarışması yapıldı.

Taşova Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü salonunda, okul öncesi ve ilkokul öğrencileri arasında yapılan İstiklal Marşımızı ezbere güzel okuma yarışmasında Taşova Boraboy İlkokulu öğrencisi Betül Kırtepe birinci olurken, Yeşilırmak İlkokulundan Damla Nur Gümüş ikinci, Cumhuriyet İlkokulundan Tuğba Nur Sümen üçüncü oldu.

Ortaokul öğrencileri arasında yapılan Mehmet Akif ERSOY şiirlerini ezbere güzel okuma yarışmasında; Birinci Esençay Ortaokulundan Sıla Usta, ikinci Uluköy Şehit Komiser Mustafa Düzgün Ortaokulundan Gamze Yılmaz, üçüncü ise Cumhuriyet Ortaokulundan Burak Özdemir oldu.

Lise öğrencileri arasında ise birinci Taşova Lisesinden Funda Yıldırım, ikinci Sağlık Meslek Lisesinden Nurgül Soymaz olurken Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi´nden Nazan Akın üçüncü oldu. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet UYSAL, İlçe okulları arasında yapılan İstiklal Marşımızı ve Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini ezbere güzel okuma yarışmasında birinci olanların 6 Mart 2013 günü Amasya’da yapılacak olan İstiklal Marşını ve Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini Ezbere Güzel Okuma Yarışmasında ilçemizi temsil edeceklerini belirtti.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.