AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanların Dilinden 15 Temmuz Öykü Yarışması

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl genelinde yapılan "Kahramanların Dilinden 15 Temmuz” temalı kısa öykü yarışmasında
Kahramanların Dilinden 15 Temmuz Öykü Yarışması

Kahramanların Dilinden 15 Temmuz Öykü Yarışması

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl genelinde yapılan "Kahramanların Dilinden 15 Temmuz” temalı kısa öykü yarışmasında 3. Olan Fatma Sobacı’yı ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer kabul etti.

 

İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatma Sobacı "Cahide Teyze" isimli öyküsüyle 3. Olarak büyük başarı elde etmiştir, diyen Müdürümüz Mustafa Tümer "Kahramanlarının Dilinden 15 Temmuz" kısa öykü yarışmasının amaçları içerisinde "15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyetinin milli iradesine yapılan saldırı ve darbe teşebbüsünün algılanması, 15 Temmuz darbe girişimi sonunda demokrasimize sahip çıkan, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizi anmak, hatıralarını yâd etmek, 15 Temmuz darbe girişimini çocuklarımıza ve genç nesillere unutturmamak; vatana, bağımsızlığa, demokrasiye sahip çıkmanın önemini kavramalarını sağlamaktır" dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.