AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer 1.Dönemi Değerlendirdi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer sona eren 1. Dönemi değerlendirdi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer 1.Dönemi Değerlendirdi

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer 1.Dönemi Değerlendirdi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer sona eren 1. Dönemi değerlendirdi.

Eğitim camiası olarak 5414 öğrencimiz ve 421 öğretmenimiz ile birlikte 15 günlük bir tatile girdiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, "Genel olarak baktığımızda eğitim camiası olarak geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Taşımalı öğrencilerimiz var, yatılı öğrencilerimiz var... Bu yönüyle  hareketli bir kurumuz. Allah’a şükürler olsun ki herhangi bir sorun yaşamadan bu dönemi bitirmiş bulunuyoruz.

Gerek akademik başarıda, gerekse sosyal - kültürel etkinliklerde başarılı bir dönem geçirdik. Yapılan 8. Sınıflar ortak sınavlarda öğrencilerimiz büyük bir başarıya imza attılar. Geçen yıl aynı sınavlarda sınava giren öğrenci sayımız 477´dir. Yüz yirmi sorudan yüz ve yüzün üzerinde net yapan öğrenci sayımız 24 öğrenci iken bu yıl aynı sınavda 455 öğrenci sınava girmiştir yüz ve yüzün üzerinde net yapan öğrencimiz 53 öğrencidir. Geçen yıl soruların tamamını doğru yapan öğrencimiz çıkmazken bu yıl 2 (iki) öğrencimiz 120 sorunun tamamını doğru cevaplamışlardır. Hedefimiz 2. Dönem bunu daha da arttırmaktır.

2.dönem şüphesiz daha yoğun bir dönem olacaktır. 8. Sınıflarımızın ortak sınavları, lise öğrencilerimizin üniversite giriş sınavları, parasız yatılılık ve bursluluk sınavları... olmak üzere tam bir sınav dönemi olacaktır. Amacımız, Taşova’mızda eğitim öğretimin çıtasını her geçen gün biraz daha yukarıya çıkarmaktır. Sadece akademik başarı olarak değil, aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgiyle yaklaşan, merhametle yaklaşan nesiller yetiştirmek, birinci önceliğimiz olacaktır.

 

Son olarak bu başarının oluşmasında emeği geçen; okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve diğer çalışanlara, eğitim camiası adına şükranlarımı sunuyor, iyi tatiller diliyorum".

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.