AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Karnelerini Verdik

İlçemizde ilk ve orta öğretim kurumlarımızda öğrenim gören yaklaşık 4800 (Dört Bin Sekiz Yüz) öğrencimiz karnelerini alarak tatile girdi.
Öğrencilerimize Karnelerini Verdik

Öğrencilerimize Karnelerini Verdik

İlçemizde ilk ve orta öğretim kurumlarımızda öğrenim gören yaklaşık 4800 (Dört Bin Sekiz Yüz) öğrencimiz karnelerini alarak tatile girdi.

Yeşilırmak İlkokulu´nda düzenlenen karne dağıtım törenine Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Bugün başlayan 2015-2016 eğitim öğretim yılını ilçemizde dört bin sekiz yüz öğrenci ve beş yüz çalışanımızla birlikte bir dönemi daha bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer:

“Zaman çok hızlı bir şekilde akıp gitmekte.  Daha dün birinci sınıfa başlamanın heyecanını yaşayan öğrencilerimiz bir yılı bitirip ikinci sınıfa geçtiler. Ayrıca dördüncü sınıf öğrencilerimiz ise ilkokulu bitirip ortaokul öğrencisi olmanın tatlı gururunu yaşamaktalar.

Eğitim camiası olarak dört bin sekiz yüz öğrenci, dört yüz öğretmen ve beş yüz personelimizle birlikte geniş bir ailenin fertleriyiz. Bize verilen görevleri layığı ile yapmaya çalıştık. Bu eğitim öğretim yılını başarı ile yerine getirdiğimizi düşünüyorum.

Bu yıl hem akademi hem kültürel hem sosyal hem de sportif açıdan başarılı bir yılı geride bıraktık. İlçe genelinde ve il genelinde birçok okulumuz başarılı olarak bölge yarışmalarına katılarak önemli başarılar elde etmiştir.

Okullarımızın fiziki durumları yapılan çalışmalar neticesinde üst seviyelere geldi. Fatih projesi kapsamında ortaokul ve liselerimize akıllı tahtaları takılarak öğrencilerimiz tarafından kullanılmakta. Belediyemiz öncülüğünde ilçe merkezinde bulunan okullarımızın bahçesine çok amaçlı spor sahaları yapıldı.

Öğretmen ve öğrencilerimize, velilerimize ve çalışanlarımıza emekleri için teşekkür ediyor iyi tatiller diliyorum" dedi.

Program, sportif yarışmalarda dereceye girenlere madalya verilmesi, ayrıca köy ilkokullarında başarılı olanlara bisikletlerin ve karne dağıtımı ile program sona erdi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.