AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize trafik eğitimi verildi

İlçemizde ilkokul ve okul öncesi öğrencilerine trafik bilincinin kazandırılması için eğitim verildi.
Öğrencilerimize trafik eğitimi verildi

Öğrencilerimize trafik eğitimi verildi

İlçemizde ilkokul ve okul öncesi öğrencilerimize trafik bilincinin kazandırılması için eğitim verildi.

Düzenlenen trafik eğitimi öncesi konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, Sürücü Eğitimciler Konfederasyonu ve Milli Eğitim Bakanlığımız arasında yapılan protokol doğrultusunda öğrencilere hangi trafik kurallarına uyması gerektiği konusunda bilgilendirmek amacı ile ilçe genelinde bulunan tüm okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine verilecek eğitimin ilki Yeşilırmak İlkokulunda verilmeye başlandığını söyledi.

Küçük yaşta trafik bilincinin oluşturulması gerektiğine dikkati çeken Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer , "Ülkemizde her geçen gün kazaların artmasından dolayı trafik bilincinin oluşması için daha küçük yaşlarda bu eğitimlerin verilmeye başlanması gerekiyor. Biz de bu küçük yaştaki çocuklarımıza trafik bilincinin oluşturulması amacıyla eğitimler veriyoruz" dedi.

Düzenlenen trafik eğitim programında Ak Bilek sürücü kursu eğitmenlerinden Edip Ahmet Ceylan öğrencilere slayt gösterisi eşliğinde yaya ve araç trafiğinde uyulması gereken davranışlar hakkında bilgiler verdi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.