AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günümüzü Kutladık

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen törenlerle kutlandı. 
Öğretmenler Günümüzü Kutladık

Öğretmenler Günümüzü Kutladık

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen törenlerle kutlandı.

Atatürk Anıtı´na çelenk sunumuyla başlayan törenlerde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı´mız okundu. 

Kaymakamımız Kudret Kurnaz, Müftülük konferans salonunda devam programda:

"Öğretmenler gelecek nesilleri imar eden mimarlardır.

Siz öğretmenlerimizin birinci önceliği eğitim olsun. Çocuklarımız er ya da geç Coğrafya’yı, Tarih’i bir şekilde öğrenecekler. Sizlerin öncelikli vazifesi, eğitmek olsun. İnsan yetiştirmek öncelik olsun. Milli ve manevi değerleri bilen ahlaklı ve şahsiyetli bireyler yetiştirin.

Coğrafya’yı bilmeyen bir insan topluma zarar vermez ama değerlerini bilmeyen, ahlaktan yoksun olan birey topluma, ülkesine ailesine hiç kimseye faydası olmaz" dedi.

"İnsanlık tarihinde öğretmenlik mesleği kadar çok eski uğraş olarak görülmekte ve bütün mesleklerin aynı zamanda anasıdır, diyen Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer

"Her mesleğin kendine özgü bir takım özellikleri vardır. Ancak öğretmenlik bu meslekler içinde ayrı bir öneme ve yere sahiptir.

Öğretmenlik mesleğinin tarihi, öğrenme ve öğretme çabalarının ilk başlangıcına dayanır. Bu çabaların öğretmenlik mesleğine dönüşmesi ise çok daha yenidir.

Ülkemizde öğretmenlik mesleği Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün gayretleri ile milli, çağdaş ve laik bir temele dayandırılmış. Bu temelden kaynaklanan anlayış ve yaklaşımla yeniden yapılandırılmış, sağlam ve tutarlı bir çerçeveye oturtulmuştur.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, ben her şeyden önce öğretmenim, diyerek tüm unvanların ötesine taşıdığı öğretmenlik mesleğinin önemini ve kutsallığını vurgulamıştır" dedi.

Program, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmesi, emekli olan öğretmenlere belge verilmesi, günün anlamına yönelik düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ve hazırlanan gösteriler ile sona erdi.

Programa, Kaymakam Kudret Kurnaz, Garnizon Komutanı Üsteğmen Özgün Deniz Gezici, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Mor, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Bu mutlu günümüzden Fotoğraf Albümü:

26-11-2016

......

Video

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.