AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine Yeni Müfredat Anlatıldı

Milli Eğitim Müdürlüğümüzde yapılan toplantıda Taşova ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer okul müdürlerine yenilenen müfredat çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
Okul Müdürlerine Yeni Müfredat Anlatıldı

Okul Müdürlerine Yeni Müfredat Anlatıldı

Milli Eğitim Müdürlüğümüzde yapılan toplantıda Taşova ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, okul müdürlerine yenilenen müfredat çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

18 Eylül 2017 Pazartesi 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı başlayacak. Bütün okullarımızda bu yönde hazırlıklar devam ediyor.

Bu Eğitim Öğretim yılında Bakanlığımız tarafından yenilenen ve güncellenen müfredat programı 1. , 5. ve 9. Sınıflarda uygulanacak. Müfredatta yapılan bu değişiklik geniş kitlelerin katılımıyla binlerce öğretmen ve akademisyenlerin görüş ve fikirleri alınarak yapılmıştır.

Müfredatta konular sadeleştirilmiş konular arasında ahenk ve bütünlük sağlanmış, yerli ve milli değerlerimize daha fazla yer verilmiş ve günümüz gerçeklerine göre güncellenmiştir.

Toplam 51 dersin müfredatı güncellenmiş olup müfredat bütün sınıflarda 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında uygulanacaktır.

Okul idarecileri, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte başarılı bir Eğitim Öğretim yılı geçireceğimizden hiç kuşkumuz yoktur.

Kurban Bayramı tatilinden sonra başlayacak seminer döneminde formatör öğretmenlerimiz tarafından öğretmenlerimizin tamamına yeni müfredat ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapılacaktır diyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer yenilenen müfredat programının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.