AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Servis Şoförlerine Eğitim Verildi

İlçemizde taşımalı servis şoförlerine eğitim verildi.  
Servis Şoförlerine Eğitim Verildi

Servis Şoförlerine Eğitim Verildi

İlçemizde taşımalı servis şoförlerine eğitim verildi.

Öğretmenevinde yapılan toplantıda taşımalı servis şoförlerine trafikte uymaları gereken kurallar anlatıldı. Toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, Şube Müdürümüz Salih Zeki Gültekin, İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Üstçavuş Muharrem Keskin, trafik polis memuru Cengiz Öztürk, okul müdürleri ve servis şoförleri katıldı.

Servis şoförlerinin sorumlulukları çok, tutum ve davranışlarına dikkat etmeleri gerekir diyen Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer, öğrencilerimizin okullarına daha güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak hem de servis şoförlerimizi bilgilendirmek amacıyla bu semineri düzenledik. Seminerde şoförlerimize uymaları gereken kurallar hakkında açıklamalarda bulunup araçlarında bulunması gereken donanımlar hakkında bilgiler aktardık. Şoförlerimizin de sorunlarını dinledik, fikir alışverişinde bulunduk. Servis şoförlerimiz kurallara uyacak. Mevzuatlar çerçevesinde gerekli tedbirler alınacak ve taviz vermeden uygulanacak" dedi.

İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı üstçavuş Muharrem Keskin “Servis şoförleri mutlaka ve mutlaka trafik kurallarına uymaları gerekiyor. Servislerin arkasında okul taşıtı yazması ve dur lambasının olmasının zorunlu olduğunu, ruhsatta geçen yolcu sayısından fazla yolcu almamaları hususunda şoförlere uyarılarda bulundu.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.