AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞPAYMETEM Tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

İlçemiz Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.
ŞPAYMETEM Tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

ŞPAYMETEM Tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

İlçemiz Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

İlçemiz Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi bahçesinden düzenlenen programa Kaymakamımız Sayın Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Sayın Bayram Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Tümer, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer burada yaptığı açıklamada

"Sanayinin ihtiyacı olan kalifiye elemanların yetişebilmesi için mesleki eğitime önem vermemiz gerektiği son zamanlarda Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı çalışmalarla gündeme getirilmektedir. Önceki yıllarda meslek liselerinin önü kesilmişti. Ancak son zamanlarda meslek liselerine çok önem verilmektedir. Çünkü mesleki eğitimin iki amacı vardır:

Bir tanesi genç nesillere mesleki eğitim vererek onlara bir meslek kazandırmak.

Bir diğeri ise sanayide ihtiyacı olan kalifiye elemanı yetiştirmektir.

İçerisinde bulunduğumuz coğrafyada ülkemizin gelişmesi ve var olabilmesi için teknolojik alanda kendini yenileyebilmesi var olabilmesi için mesleki eğitimin geliştirilmesi sanayimizin ihtiyacı olan kalifiye elemanların burada yetişmesi gerekir. Aksi takdirde sadece teorik eğitimle bir yerlere varmamız mümkün değildir. Teorik eğitimlerin yanında pratik eğitimlerinde verilmesi, öğrencilerimizin uygulayarak bir yerlere getirmesi hayal güçlerini kullanarak bir şeyleri icat etmesi önemlidir.

Bugün insanlığın kullanılan birçok aletin teknolojik gelişmelere baktığımızda bir hayal ile başlayıp bugünkü seviyeye ulaşmıştır. Bizler de okullarımızda öğrencilerimizin önce hayal etmelerini daha sonra bu hayallerinde ısrarcı olmalarını sağlayarak bugün burada olduğu gibi önünü açarak destek olmalıyız" dedi.

Program protokolün açılış kurdelasını kesmesinden sonra fuar alanındaki stantlar gezildi.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.