AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşova Okuyor Kitapla Buluşuyor

Taşova Kaymakamımız Sayın Engin Uysal’ın başlattığı "Taşova Okuyor, Kitapla Buluşuyor adlı 11 aşamalı proje kapsamında Taşova’nın Okumuşları Taşova’nın Okuyanlarıyla Buluşuyor etkinlikleri kapsamında Taşova’nın yetiştirdiği ve
Taşova Okuyor Kitapla Buluşuyor

Taşova Okuyor Kitapla Buluşuyor Etkinlikleri Devam Ediyor

Taşova Kaymakamımız Sayın Engin Uysal’ın başlattığı "Taşova Okuyor, Kitapla Buluşuyor adlı 11 aşamalı proje kapsamında Taşova’nın Okumuşları Taşova’nın Okuyanlarıyla Buluşuyor etkinlikleri kapsamında Taşova’nın yetiştirdiği ve şu an Düzce İl Sağlık Müdürü Dr.Bekir Necati Şimşek, Samsun Araştırma Hastanesinde görevli Nöroloji Uzmanı Dr.Abdurrahman Akbaş ve Eczacı Yusuf Aydın lise öğrencileri ile bir araya geldi.

Müftülük konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Açılış konuşmasında ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza Atasoy "Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen Taşova Okuyor, Kitapla Buluşuyor” adlı 11 aşamalı proje kapsamında Taşova’nın Okumuşları Taşova’nın Okuyanlarıyla Buluşuyor etkinlikleri kapsamında ilçemizin yetiştirdiği üç önemli insanımızla beraberiz. Siz gençlere okumanın önemini, yaşantılarından ve eğitim hayatlarından kesitler anlatarak ışık tutmaya çalışacaklar ve geldikleri için hepsine teşekkür ediyorum" dedi.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr.Bekir Necati Şimşek, bu konu için davet edildiği zaman seve seve geldiğini belirtip tahsil hayatını ve görev yaptığı yerleri anlattıktan sonra "Azim, niyet, çaba çok önemli. Tahsil hayatımda hiç taktir ve teşekkür almadım ama hiç de ikmale kalmadım. Niyet edeceksiniz, azmedeceksiniz, gayret edeceksiniz, cehd edeceksiniz ve bütün bunlarda size arzuladığınız hedeflediğiniz noktada da sizi taşıyacaktır. Engellerden yılmamak lazım. İstanbul’a ilk gittiğim zaman uyum sağlayamadım ama şöyle bir düşündüm, benim okumaktan başka çarem yoktu. Sevgili gençler, geçici engeller, hoşunuza gitmeyen durumlar, arzu ettiğiniz fakat ulaşamadığınız imkanlar, sizi hedefinize gitmekten alıkoymamalı. Okumadan hiçbir şeyi anlamamız mümkün değildir. Sınavlara girdiniz, soru çözeceksiniz ama okumadan soruyu çözme şansınız yok. Hangi branşta başarılı olmak istiyorsanız bunun yolu okumaktan geçiyor, okuyacağız, okuyacağız, okuyacağız" dedi.

Nöroloji Uzmanı Dr.Abdurrahman Akbaş "Bizi genç arkadaşlarla buluşturduğu için İlçe Kaymakamlığına ve idareci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Taşova’da olmaktan dolayı da mutlu oldum. Ne kadar üst düzey eğitim alırsan, ne kadar çok şey bilirsen, hayatta o kadar kolay olur. Hedeflerinize o kadar kolay ulaşırsınız. Bu aynen şuna benzer: Bir kişi Amasya’ya gidecek, araba yok, yürüyerek gidecek. Bir diğerinin arabası var, yarım saatte gidecek. Aynen hayat da böyle... Arabasız insan, eğitimsiz insana benzer. Eğitimsiz insan, hedefine çok zor ulaşır. Eskiden biz de yaptık. Bize de anne babamız, oku dediği zaman pek dinlemezdik, aslında biz onları değil kendimizi kandırıyormuşuz. Hayatta başarılı olmak için de planlı ve programlı hareket edin. Yılmayın, çalışın, bol bol okuyun, ne kadar çok okursanız, okuduğunuzu o kadar çabuk anlarsınız ve cevabı da çabuk bulursunuz" dedi.

Eczacı Yusuf Aydın ise "Öğrenci arkadaşlarla beraber olmaktan dolayı mutlu oldum. Ticaretle uğraşan bir ailenin en küçük çocuğuyum. "İlk, orta ve lise eğitimini Taşova’da tamamladım. Bizler okulda derste ne gördüysek onunla çalıştık. Şunu söyleyeceğim istemediğiniz bir bölümü yazmayın, severek isteyerek başarılı olacağınız bölümleri seçin"" dedi.

Programın sonunda günün anlamına özel konuşmacılara plaket takdim edildi.

Programa katılanlar daha sonra Türk Kızılay’ı kan bağış aracını ziyaret ederek yetkililerden kan bağışı hakkında bilgiler aldılar.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.