AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşova’da Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Dağıtım Töreni Düzenlendi

Taşova’da Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Dağıtım Töreni Düzenlendi

 

 

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Taşova ilçesinde  Beyaz Bayrak almaya hak kazanan ve Beslenme Dostu Okul sertifika töreni gerçekleştirildi.

Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan tören saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Temizliğin olmadığı yerde hiçbir şeyin olmayacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş

“Milli Eğitim Bakamlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” ve Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi amacıyla, “Beslenme Dostu Okullar Programı İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır.

Biz buralarda toplu olarak sosyalleşmeyi öğreniyoruz. Ayrıca farklı fikir ve düşünceleri yaşayarak kazanmaya çalışıyoruz.

Beyaz bayrak programı daha çok hijyen ile ilgili bir program, beslenme dostu okul programı ise fiziksel aktivitelerle ve beslenme kültürü ile ilgili bir program.

Bu programlar bir eğitim aldığımızı gösteriyor.Bu eğitimde hayat boyunca gerek fiziki ve çevre temizliği ve sağlık bakımından fiziki olgunluğa ulaşmamızı sağlıyor.

Temizliğin olmadığı yerde eğitim olmaz, ibadet olmaz oyun hiç olmaz bizim için temizlik çok önemlidir”dedi.

Amasya Sağlık Müdürü Öner Nergiz ise Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu programları hakkında bilgiler verdi.

19 okula beyaz bayrak 8 okula ise beslenme dostu belgelerin verildiği programa Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüsyin Güneş,Amasya Sağlık Müdürü Öner  Nergiz,Taşova Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer,belge alan okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.01-11-201801-11-201801-11-201801-11-201801-11-2018

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.