AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilırmak Çok Programlı Anadolu Lisemize Tablet Dağıtıldı

İlçemiz Yeşilırmak Çok Programlı Anadolu Lisesi´nde(Eski Taşova Lisesi) öğretmen ve 10. sınıf öğrencilerine tablet dağıtıldı.
Yeşilırmak Çok Programlı Anadolu Lisemize Tablet Dağıtıldı

Yeşilırmak Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerine Tablet Dağıtıldı

İlçemiz Yeşilırmak Çok Programlı Anadolu Lisesi´nde(Eski Taşova Lisesi) öğretmen ve 10. sınıf öğrencilerine tablet dağıtıldı.

Bilginin hızlı bir manada üretildiği ve o oranda da tüketildiği bir çağda yaşıyoruz diyen Belediye Başkanı Bayram Öztürk "Bilgi ciddi manada üretilip ciddi manada tüketiliyor. Üreten de insan, tüketen de insan. Bilgi, teknolojinin çok ilerlediği günümüzde artık bizim her an elimizin altında. Hayatımızın büyük bir kısmını evde televizyon izleyerek ya da bilgisayar başında geçirdiğimizi görüyoruz.

Bilgi teknolojisinin sadece cebimizde değil eğitimde de ciddi manada uygulanıyor olması hem alacağımız eğitimin kalitesi açısından hem de o kalitenin topluma, devlete yansımaları açısından daha bir önem arz etmektedir. Devletimizin son zamanlarda Milli Eğitime, özellikle teknolojik anlamda alt yapı hizmetleri alanında ne kadar ilerlediğimizi ve hangi aşamadan hangi aşamaya geldiğimizi gösteren önemli uygulamalardır. Dün daha bir okulda bir bilgisayar ile okulun bütün işleri yapılırken bugün hepinizin elinde tablet bilgisayar olacak" dedi.

Kudretli bir geçmişin şu anda bizler temsilcileriyiz, gelecekte de öyle olmak istiyorsak o adımları atmalıyız, diyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer;

“Eskiden 60 kişilik sınıflar vardı. Okulda bir adet bilgisayar vardı, o da okul işlerinde kullanılıyordu. Daha sonra her okulda interneti olan bilgisayar olacak dendi ve bu gerçekleşti. Bundan uzun bir süre daha geçmeden okullarda bilgisayar sınıfları oluşturuldu, bu yetmedi, her sınıfa bir bilgisayar verildi. Şimdi ise Fatih Projesi kapsamında onuncu sınıflardan başlamak üzere tablet bilgisayar dağıtılmaya başlandı.

Teknolojik gelişmeleri, eğitimdeki donanımı, okullarımızın fiziki ortamını değiştirmek yeterli değil. Eğitimin içerisinden insan faktörünü çıkarırsak bu teknolojik gelişmelerin pek de faydası olmuyor. Yine öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisine özellikle çok dikkat edilmesi gerekiyor.  Bu işin öznesi öğretmen, öğretmen isterse çok şeyi başarır. Bir eğitim alanında en önemli faktör öğretmendir" dedi.

 

Okulun konferans salonunda düzenlenen törende 64 öğrenci ile 10 öğretmene tabletleri dağıtıldı.

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.