AMASYA TAŞOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yine Bir Dönemin Sonuna Geldik: Yarı Yıl Tatili Başladı

İlk ve ortaöğretim kurumlarımızda öğrenim gören yaklaşık 4 bin 900 öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.
Yine Bir Dönemin Sonuna Geldik: Yarı Yıl Tatili Başladı

Okullarımızda Yarı Yıl Tatili Başladı

İlçemizde ilk ve ortaöğretim kurumlarımızda öğrenim gören yaklaşık 4 bin 900 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi.

Özkan Ağış İlkokulu´nda düzenlenen karne dağıtım töreni ile 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi yarıyıl tatili 22 Ocak 2016 günü başladı.

Öğrencilere tatilde bol bol kitap okumalarını söyleyen Kaymakamımız Kudret Kurnaz “Bu yarıyıl tatilinde bol bol hikaye kitapları okumanızı tavsiye ediyorum. Tatil boyunca her haftaya bir kitap düşecek şekilde iki adet hikaye kitabı okumanız sizin açınızdan verimli bir tatil dönemi olacaktır.

En azından tatil döneminde ödev uygulaması olmaması, çocuklar için faydalı oyunlar oynayıp güzel vakit geçirmelerini sağlayacaktır. Bu dönemde kitap okumayı da ihmal etmemeleri gerekir. Veliler bu konuda çok duyarlı olmalıdırlar” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Tümer “Bugün başlayan 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl tatilinde ilçemizde 4 bin 900 öğrenci ve 400 öğretmenimizle birlikte birinci dönemi bitirdik.

Bu ara tatilde Sayın Bakanımızın da özellikle ifade etikleri gibi dinleneceğiz. Çocuklarımız dinlenerek, kitap okuyarak tatillerini geçirecekler. Dersleri iyi olanlar biraz daha yukarı çıkmak, biraz aşağıda olanlar daha gayretli çalışarak daha yukarı çıkmak için iyileştirme yoluna gideceklerdir. Bizim buna inancımız tamdır” dedi.

Tören öğrencilere belge dağıtımı ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

...

------------------------------------------------------

>>haber fotoğraf albumü>>

>>taşova haber fotoğraf arşivi ve fotoğraf indirilmesi>>

Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Bey Caddesi No.8 Taşova/AMASYA - 0358 312 10 27 0358 312 32 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.